Барселона разгроми Севиля с 5:0 в спора за Купата на

...

Барселона закръгли на 30 победите си в Купата на Испания

Барселона разгроми Севиля с 5:0 в разногласието за Купата на Испания и завоюва трофея за 30-и път в своята история. Финалният дуел се игра на стадион "Уанда Метрополитано" в Мадрид.

Тимът на Ернесто Валверде си обезпечи солидна преднина от три гола през първото полувреме с два гола на Луис Суарес и един на Лионел Меси. През втората част по един път се разписаха Андрес Иниеста и Филипе Коутиньо. Каталунският отбор стана притежател на трофея за четвърта поредна година и е рекордьор със своите 30 победи. Барселона може да завоюва и вътрешното състезание през днешния ден, в случай че вторият в таблицата Атлетико Мадрид загуби от Реал Бетис. Севиля за девети път игра в заключителната среща на Копа Дел Рей и остава с пет победи в шампионата. Двата тима се срещнаха във финала на шампионата за купата на страната и през 2016 година, когато Барселона още веднъж надви (2:0). /БГНЕС
Източник: bgnes.com