Барселона продължава да лъкатуши дори след уволнението на Роналд Куман.

...

"Барселона" не успя да победи дори след уволнението на Куман

" Барселона " продължава да клати даже след уволнението на Роналд Куман. Каталунците стигнаха единствено до 1:1 на " Камп Ноу " против " Алавес " в мач от 12-ия кръг на Ла Лига.

Срещата бе първа за " блаугранас " под управлението на краткотрайния треньор Серхи Бархуан.

Домакините поведоха с хубав гол на Мемфис Депай в 49-ата минута, само че единствено три по-късно гостите възвърнаха равенството с попадение на Луис Риоха.

Каталунците преобладаваха през първата част, само че липсваха чисти голови положения.

Снимка: Reuters

В заключителните минути на първото полувреме Серхио Агуеро бе заменен наложително поради травма.

Само четири минути след почивката Жорди Алба подаде към Мемфис Депай, който от границата на наказателното вкара красиво попадение, пращайки топката в горния ляв ъгъл.

Радостта на каталунците обаче бе къса, защото три минути по-късно Хоселу и Луис Риоха комбинираха в наказателното поле и вторият преодоля Марк-Андре тер Стеген, реализирайки на празна врата за 1:1.

Серхи Бархуан трябваше да направи още две насилствени промени, заменяйки контузилите се Жерар Пике и Нико Гонзалес надлежно с Клеман Лангле и Алехандро Балде.

След това тъждество " Барселона " събра 16 точки и с по-добра голова разлика се завърна на деветата позиция, измествайки " Валенсия ", който по-рано победи " Виляреал " с 2:0. " Алавес " е 16-и с 9 точки в актива си.
Източник: btvnovinite.bg