Барселона посреща Севиля в мач от 20-я кръг на Ла

...

НА ЖИВО: Барселона - Севиля, съставите

Барселона посреща Севиля в мач от 20-я кръг на Ла Лига. Срещата е с начален час 22:00 и може да я наблюдавате НА ЖИВО по Max Sport 4, а Gong.bg ще наблюдава всичко най-интересно за вас към срещата минута по минута.

Барселона е първи в шампионата, като при победа може да усили задатъка си на 8 точки пред втория Реал Мадрид. Каталунците са във впечатляваща форма, като последната загуба на тима на Шави във всички шампионати е от октомври месец в Шампионската лига против Байерн Мюнхен. Тимът няма загуба като хазаин в Ла Лига през този сезон и разполага с най-хубавата отбрана в шампионата, като тя е позволила едвам 7 гола в 19 мача.

Севиля е на 15-а позиция, само че единствено на две точки от рисковата зона. От ноември месец насам тимът има единствено една загуба като посетител и съумя да усъвършенства резултатите си. Хорхе Сампаоли усъвършенства отбраната на отбора си, само че пред него в този момент стои тежко затруднение. Последната победа на Севиля като посетител на Барселона в Ла Лига датира от 2002-а година. Обикновено двата тима вършат оспорвани мачове, като не липсват и здравите единоборства.

Стартови сформира:

Барселона:  1. Марк-Андре тер Щеген, 18. Жорди Алба, 15. Андреас Кристенсен, 4. Роналд Араухо, 23. Жул Кунде, 21. Френки де Йонг, 5. Серхио Бускетс, 8. Педри, 6. Гави, 22. Рафиня, 9. Роберт Левандовски

Треньор: Шави

Севиля:  13. Боно, 19. Маркос Акуня, 4. Карим Рекик, 6. Неманя Гудел, 22. Люик Баде, 2. Гонсало Монтиел, 18. Папе Гей, 10. Иван Ракитич, 8. Жоан Жордан, 21. Оливер Торес, 15. Юсуф Ен Несири

Треньор:  Хорхе Сампаоли