Барселона победи Тотнъм с 4:2 в мач за трофея Жоан

...

БарселонаБарселона победи Тотнъм и спечели трофея Жоан Гампер

Барселона победи Тотнъм с 4:2 в мач за трофея Жоан Гампер.

Каталунците поведоха след едвам 138 секунди игра. Робърт Левандовски стреля от вътрешността на наказателното поле поле след центриране на Рафиня.

Don`t say goal, say Robert Lewandowski
— FC Barcelona (@FCBarcelona)

" Шпорите " възобновиха равенството в 24-ата минута. Джовани Ло Селсо стреля в дясната греда, само че Оливър Скип бе прецизен при добавката.

Англичанинът удвои головата си сметка 13 минути по-късно. Полузащитникът засече с глава центриране в наказателното поле на Иван Перишич.

След почивката възпитаниците на Шави Ернандес изравниха. Резервата Ферран Торес засече с едно допиране паралелно на голлинията подаване във вратарското поле на Ламин Ямал.

Броени секунди преди приключването на постоянното време първенецът на Испания стигна до поврат. Ансу Фати бе изведен самичък против вратаря от Феран Торес и с компактен удар по диагонала направи резултата 3:2.

В добавеното време Абде Езалзули оформи крайния резултат, откакто засече с едно допиране подаване по земя в наказателното поле на Фермин Лопез.

Това бе последната среща от предсезонната подготовка и за двата тима. Лондончани стартират сезона във Висшата лига с посещение на Брендфорт, до момента в който Барса стартира отбраната на купата в Ла Лига като посетител на Хетафе.