Барселона победи Севиля с 3:0 на Камп Ноу и дръпна

...

Барселона разби Севиля и се откъсна на върха в Ла Лига

Барселона победи Севиля с 3:0 на " Камп Ноу " и дръпна с осем точки пред Реал Мадрид на върха в Ла Лига. Футболистите на Шави Ернандес играха с извънредно въодушевление и преобладаваха напълно против андалусийския си противник, а единствената неприятна вест бе травмата в глезена на Серхио Бускетс, който игра по-малко от 10 минути.

Въпреки преимуществото си, Барса не съумя да вкара гол през първото полувреме. След това обаче пристигнаха цели три след почивката, като Жорди Алба даде звук за 1:0 в 58-ата минута.

В 70-ата Гави засече страховит пас на Рафиня на далечната греда, а в 79-ата бразилецът се разписа за 3:0 след подаване на Жорди Алба.

Севиля насочи едвам един удар към вратата на Тер Щеген, а провалянето оставя тима рисково покрай зоната на изпадащите. Андалусийците са на 16-а позиция с 21 точки, а първи под чертата е Кадис с 19.

Барселона няма загуба вкъщи против този противник към този момент 19 следващи мача. За последно севилци завоюваха на " Камп Ноу " през декември 2002 година, когато Шави бе на терена за домакините. /БГНЕС
Източник: bgnes.bg