Барселона победи с 3:1 като гост третодивизионния Унионистас и се

...

Барселона се класира за четвъртфиналите в турнира за купата на Испания

Барселона победи с 3:1 като посетител третодивизионния Унионистас и се класира за четвъртфиналите в шампионата за купата на Испания.

Халфът на домакините Алваро Гомес откри резултата в 31-ата минута, само че каталунците съумяха да се върнат в дуела с помощта на гол на Феран Торес в самия завършек на първото полувреме.

Барса, който е печелил шампионата рекордните 31 пъти, направи цялостен поврат в 69-ата минута след попадението на Жул Кунде. Крайният резултат 3:1 беше завършен пет минути по-късно от Алехандро Балде, предава Българска телеграфна агенция.

Барселона стана седмият четвъртфиналист за националната купа след Атлетик Билбао, Севиля, Майорка, Валенсия, Реал Сосиедад и Жирона, които също доближиха до тази фаза на конкуренцията.

Последният участник на четвъртфиналите ще стане прочут след края на мача сред градските противници Атлетико Мадрид и Реал Мадрид. Столичното дерби е по-късно довечера.
Източник: petel.bg