Барселона победи с 2:1 Бетис като гост в мач от

...

Гол в последната секунда класира Барса в Шампионската лига

Барселона победи с 2:1 Бетис като посетител в мач от 35-ия кръг в Ла Лига и удари съществено по фантазиите на домакините за Шампионска лига. Резервата Ансу Фати даде задатък на каталунците в 76-ата минута, само че Марк Бартра изравни три минути по-късно. Жорди Алаба донесе трите точки за отбора на Шави секунди преди последния съдийски сигнал.
Снимка: БГНЕС  Гол в последната секунда класира Барса в Шампионската лига
Срещата на " Бенито Вийямарин " стартира доста динамично и с непрекъснати офанзиви и към двете порти. В 7-ата минута Хуанми преодоля Дани Алвеш и подаде на Борха Иглесиас, само че неговият удар беше неакуратен. Барса се стараеше да управлява по-продължително топката и по този начин да отваря свободни пространства за бързите си нападатели.

В средата на полувремето Клаудио Браво, който се изправи против някогашния си отбор, получи контузия и не можа да продължи. Вместо него се появи Руи Силва. Португалецът незабавно трябваше да прави значимо избавяне. Депай центрира от корнер и Роналд Араухо насочи мощен удар с глава, само че Силва докосна топката, която срещна напречната греда, а по-късно стражът реагира бързо и не разреши да се стигне до добавка.
В 29-ата минута сантиметри разделиха от гол и домакините. Гуардадо комбинира с Каналес, а той подаде към Гуидо Родригес. Халфът стреля мощно по тревата и изненада Нето, само че топката се отби от левия непряк дирек. Барселона се опитваше да насочва множеството си офанзиви по десния фланг, където доста деен беше Дембеле, само че множеството от центриранията на французина не стигаха до негови съотборници.

Каталунците постановиха сериозна преса на старта на втората част. Така се стигна до обстановка, в която Руи Силва почисти неприятно топката, само че Дембеле не съумя да я овладее. Гостите продължиха да преобладават, само че защитата на Бетис действаше задоволително устойчиво. В 58-ата минута Каналес се сблъска с Алба и двамата останаха на тревата, като повече пострада бранителят на Барселона, само че и двамата продължиха мача.
В 64-ата минута една от дребното офанзиви на Бетис след почивката откри отлична опция за Хуанми да се разпише, само че той стреля право в Нето. Малко по-късно Чави пусна Обамеянг на мястото на Депай. Четвърт час преди края наставникът на Барса предприе още две смени - Феран Торес и Дембеле отстъпиха местата си на Адама Траоре и Фати. Младокът, който постоянно е преследван от травми, незабавно остави своя отпечатък върху мача. Той овладя топката след центриране на Алба и технично я насочи до гредата, давайки преднина на " блаугранас ".

Бетис нямаше желание да се предава и доста скоро възвърне равенството. Точен беше Марк Бартра след асистенция на Набил Фекир. Защитникът скочи най-високо в наказателното поле и с глава огорчи някогашния си тим. Домакините имаха нов късмет при идентична обстановка в 81-ата минута, само че Херман Пецея на уцели вратата, а Нето се скара на бранителите за разсеяните им дейности.
В 85-ата минута и бранителите на домакините сбъркаха, само че този път ударът на Фати не се получи и топката излезе в навън. Заключителната част от дуела мина напълно в половината на Бетис и в последна сметка севилци се огънаха. Буквално при последната офанзива Дани Алвеш центрира към далечната греда, а там Жорди Алба откри топката от въздуха и с бомбен шут я заби във вратата на безпомощния Силва.
В идващия кръг Барса ще посрещне Селта, а " вердибланкос " ще имат тежко посещение на " Местайя ", където Валенсия ще търси възмездие за изгубения край за Купата на краля.
Източник: fakti.bg