Барселона надигра Алавес с 1:0 като гост в среща от

...

Барса изстрада трите точки при визитата на Алавес

Барселона надигра Алавес с 1:0 като посетител в среща от 22-ия кръг на испанската Ла Лига.

На „ Мендисороса “ каталунците преобладаваха в притежанието на топката, само че трябваше да проявят самообладание, преди да стигнат до скъпия триумф в края на мача. В воин за „ блаугранас “ се трансформира Френки де Йонг, който се разписа в 87-та минута след асистенция на новото попълнение Феран Торес.

В добавеното време на дуела домакините останаха с 10 души на терена след директния червен картон на старши треньора Хосе Луис Мендилибар. Барса се приближи още веднъж на точка от четвъртия Атлетико Мадрид, като измести Реал Сосиедад, който приключи при нулево тъждество в семейството си на Хетафе. Алавес остава в зоната на изпадащите със 17 точки, на три от избавителния бряг.

В идващия кръг Барса приема първенците от Атлетико, до момента в който Алавес гостува на Елче.
Източник: dnesplus.bg