Бърнли победи Лутън с 2:1 като гост и спечели първа

...

Бърнли триумфира в сблъсъка на новаците във Висшата лига

Бърнли победи Лутън с 2:1 като посетител и завоюва първа победа във Висшата лига през сезона. Срещата беше отсрочена от втория кръг на Премиърлийг. Лайл Фостър откри резултата в конфликта на новаците в 45-ата минута. Илая Адебайо изравни в 84-ата минута, а минута по-късно Якуб Бруун Ларсен донесе трите точки на " виненочервените ".

С триумфа възпитаниците на Венсан Компани събраха 4 точки, колкото има и Лутън.

Бърнли поведе в продължението на първото полувреме, когато Фостър беше изведен от Сандер Берге и преодоля вратаря за третия си гол през сезона.

В 84-ата минута Адебайо овладя свалена от Бърк топката, обърна се и насочи удар, който откри задачата. В отвената офанзива Якуб Бруун Ларсен донесе триумфа на Бърнли. Датчанинът се разписа с доста хубав удар отвън наказателното поле за крайното 1:2.