Българският защитник Кристиан Димитров донесе победата с 2:1 на хърватския

...

Кристиан Димитров герой при победата на "Хайдук" Сплит

Българският бранител Кристиан Димитров донесе успеха с 2:1 на хърватския футболен " Хайдук " Сплит против " Интер " Запрешич в среща от 27-ия кръг на локалното състезание.

Мачът беше първи за двата отбора след насилствената пауза поради пандемията от ковид.

За гостите от " Интер " 63 минути в игра беше различен българин - Борислав Цонев. В 37-ата минута неговият съотборник Иван Мамут откри резултата, само че в " Хайдук " съумяха да наваксат през второто полувреме.

Първо Мийо Чаткаш изравни в 60-ата минута от дузпа. Кристиан Димитров, който мина в отбора през февруари 2020 година, се появи в игра в 80-ата минута, заменяйки Иван Долчек.

Снимка: hajduk.hr

Българинът блесна в продължението на постоянното време, откакто се извиси над всички при центриране и с глава прати топката във вратата на съперника.

" Хайдук " е на второ място в класирането, изоставайки на 17 точки от водача " Динамо " Загреб. " Интер " Запрешич продължава да е на последното място в подреждането.
Източник: btvnovinite.bg