Българският тенисист Адриан Андреев си заслужи мястото в основната схема

...

Адриан Андреев се класира за основната схема в Брауншвайг

Българският тенисист Адриан Андреев си заслужи мястото в главната скица на Чалънджъра в немския град Брауншвайг, откакто в решителния кръг от квалификациите надигра с 6:2, 6:4 Михаел Хеертс от Белгия.

Андреев трябваше да отразява две благоприятни условия за пробив още в откриващия си сервис гейм, само че се оправи, а след 2:2 завоюва четири поредни гейма, с цел да затвори първата част след 6:2 в своя изгода.

Успешната серия на българина се придвижи и във втората част, където след още един пробив той поведе с 2:0. Последва обаче пробуждане в играта на Хеертс, който върна пробива и изравни резултата за 2:2. В седмия гейм Андреев осъществя четвъртия си пробив в дуела, с цел да поведе с 4:3 и до края не изпусна водачеството, печелейки втората част с 6:4, а с това и мача.

По този метод Адриан Андреев се класира за главната скица в Брауншвайг, а кой ще бъде първият му противник там ще стане явен по-късно през днешния ден.