Българският тенисист Адриан Андреев претърпя поражение от шестия поставен в

...

Нова загуба за България на Sofia Open 2020

Българският тенисист Адриан Андреев претърпя проваляне от шестия подложен в шампионата Джон Милман в първия кръг от главната скица на шампионата в „ Арена Армеец “ с 2:0 сета (6-3, 6-1). Младият софиянец въобще не се тормози от сериозния конкурент и от самото начало се опитваше да се надиграва с втората ракета на Австралия, само че опитът и класата на Милман си проличаха и той записа безапелационна победа след 74 минути на корта.

Въпреки загубата Андреев няма никаква причина да се срами от представянето си против международния №38. Напротив – българинът стартира доста добре мача и играеше като еднакъв с австралиеца, като даже съумя да запише гейм на нула в актива си. При резултата 2-2 обаче Милман проби, след което пое контрола върху мача и в последна сметка стартира с победа дебютното си присъединяване на Sofia Open.

В идващия кръг Милман ще се изправи против спечелилия от мача сред Жил Симон и Андрей Мартин.
Източник: fakti.bg