Българският спринтьор Христо Илиев се класира за финала в бягането

...

Страхотен Христо Илиев отново подобри личния си рекорд и ще бяга във финала на 100 метра на европейското по лека атлетика до 20 г.

Българският спринтьор Христо Илиев се класира за финала в бягането на 100 метра на европейското състезание по лека атлетика за юноши и девойки в Йерусалим.

В първата полуфинална серия родният играч финишира за време 10.38 секунди, подобрявайки за повторно в границите на няколко часа своя персонален връх. В сериите Илиев спря хронометрите на 10.39 секунди.

Така, българинът остана на 3-то място в своя полуфинал и по право се класира за огромния край в дисциплината, което следва във вторник вечер (8 август) от 20:10 часа българско време и ще може да го наблюдавате НА ЖИВО по Българска национална телевизия 3.

След минути следва и полуфиналната серия на 100 метра при девойките, където още веднъж ще имаме българско присъединяване в лицето на Радина Величкова. Тя ще бяга в 20:52 часа, а нейното съревнование още веднъж може да наблюдавате в нашия ефир.