Българският шампион Лудогорец загуби с 1:2 от Истанбул ББ в

...

Лудогорец изпусна и втория си шанс да се класира напред, всичко ще се решава в Германия

Българският първенец Лудогорец загуби с 1:2 от Истанбул ББ в 5-ия си мач от Лига Европа и изпусна шанса си още довечера да се класира за 1/16-финалите. В 20` Висча откри резултата, а седем минути по-късно Фрай удвои преднината на турския отбор. В 62` разградчани върнаха едно попадение посредством Марселиньо.
Истанбул ББ стартира извънредно нападателно дуела, владееше повече топката и пресираше Лудогорец. Логично, поради показаното на терена, гостуващият отбор означи две попадения още през първата част и усложни задачата на българския първенец. Лудогорец стартира много по-добре втората част и съумя да върне едно попадение, което даде подтик в играта им, след което направи куп пропуски, с цел да се поздрави най-малко с равенството.
В другата среща Брага завоюва с 3:1 против Хофенхайм и си подсигурява първото място в крайното класиране, събирайки 10 точки. Лудогорец е втори с 8, трети е Истанбул Башакшехир с 5, а Хофе има 4. В последния мач българският отбор гостува в Германия.
Всичко забавно от срещата вижте в Sportlive.bg .
Източник: actualno.com