Българският шампион Лудогорец стартира своя поход в групите на Лигата

...

НА ЖИВО: Лудогорец vs Спартак Търнава 2:0, приказен гол от Иван Йорданов

Българският първенец Лудогорец започва своя поход в групите на Лигата на конференциите с домакинство на словашкия Спартак Търнава. Резултатът към този миг е 2:0. Иван Йорданов откри резултата с извънредно хубав гол в 46-ата минута. Якуб Пьотровски удвои актива на " орлите " в 50-ата минута.

Българският отличник стартира по-настъпателно срещата, до момента в който словашкият отбор избра да практикува контраатакуващ жанр, който на процедура е и мощното звено на тима, воден от Михаил Гашпарик. В шестата минута Аслак декор Витри изведе вдясно капитана Текпетей, който потърси със мощен пас Матиас Тисера, само че аржентинският нападател на " орлите " не съумя да засече.

Филип Байнович опита удар от междинна отдалеченост в 15-ата минута, само че прати топката настрана от вратата, защитавана от Симон Слуга. Текпетей проби през средата, мина посредством дрибъл през двама бранители на Спартак Търнава и шутира от границата на наказателното поле към долния ляв ъгъл, само че Такач показва добър инстикт и отрази в 19-ата минута.

След 31 минути игра Кайо Видал беше изведен в наказателното поле на словаците и опита да подмине вратаря Такач, само че той с ръце блокира топката. Шест преди края на първата част Кристиан Кощърна застъпи съществено Кайо Видал в наказателното поле на словаците и бразилецът на " орлите " изкрещя доста мощно, само че реферът от Косово не отсъди нарушаване в тази обстановка.

Секунди преди края на първото полувреме пък Клод Гонсалвеш стреля мощно от двайсетина метра, само че топката не откри задачата.

Второто полувреме започва по желан за Ивайло Петев и " орлите " метод. Бърнард Текпетей видя отдясно Иван Йорданов, който овладя и проби във вътрешността. Юношата на " орлите " насочи извънредно мощен изстрел с левия крайник и не остави никакви шансове на Такач - 1:0 за Лудогорец.

Четири по-късно българският първенец удвои актива си по отношение на " белите ангели ". Матиас Тисера получи вдясно по нападенито в наказателното поле и нападателят даде превъзходен паралелен пас към Якуб Пьотровски. Полският халф засече към опразнената врата и направи резултата 2:0 за " зелените ".

LIVE / ЛУДОГОРЕЦ - СПАРТАК ТЪРНАВА 2:0

1:0 Йорданов (46)

2:0 Пьотровски (50)

Рефер: Генч Нуза (Косово)

Стадион: " Хювефарма Арена " (Разград)

Лудогорец:  12. Симон Слуга – 17. Сон, 24.Оливие Вердон, 26. Ноа Сонко Сундберг, 16. Аслак Фон Витри – 6. Якуб Пьотровски, 82. Иван Йорданов, 8. Клод Гонсалвеш – 77. Кайо Видал, 10. Матиас Тисера, 37. Бърнард Текпетей (К)

Резерви:  1. Серджо Падт, 69. Пламен Пепеляшев – 5. Георги Терзиев, 11. Мунир Шуиар, 22. Франко Русо, 30. Педро Нареси, 64. Доминик Янков, 88. Тодор Неделев, 90. Спас Делев, 99. Руан Секо

Треньор: Ивайло Петев

Спартак Търнава:  71. Доминик Такач – 26. Себастиан Коша, 4. Николас Горосито, 24. Кристиан Кощърна – 29. Мартин Микович (К), 80. Адриан Желкович, 18. Мартин Шулек – 25. Филип Байнович – 27. Ян Бернат, 57. Михал Дуриш, 87. Кевин Офори

Резерви:  72. Мартин Вантруба – 3. Андрей Джурич, 5. Миха Компан Брезник, 6. Роман Прохазка, 8. Самуел Щефаник, 11. Филип Азанго, 13. Марек Уйлаки, 17. Якуб Паур, 19. Милан Ристовски, 20. Азиз Осени, 23. Ерик Даниел