Българският шампион Лудогорец се класира за ½-финалите на турнира за

...

Лудогорец включи на пета предавка и разсипа Монтана за 1/2-финал в Купата

Българският първенец Лудогорец се класира за ½-финалите на шампионата за SESAME Купа на България по решителен метод, откакто разруши с 5:0 на своя „ Хювефарма Арена “ тима на Монтана. Тимът от Втора лига бе хазаин, само че поради ремонтни действия на „ Огоста”, дуелът се организира в Разград.

Иначе „ орлите “ бяха цялостни господари на терена и откриха резултата посредством Доминик Янков още в петата, а новото попълнение Матиас Тисера удвои в 16-ата минута с дебютния си гол за отбора. Отново Тисера оформи класиката в 34-ата, а в добавеното време на първата част Янков вкара четвърти гол след ужасно изпълнeние. Каули Оливейра пък оформи крайния резултат в 79-ата минута.

Разградчани изпуснаха още няколко отлични обстановки, с които резултата можеше да набъбне още повече. Така отборът на Анте Шимунджа към този момент чака своя противник на ½-финалите, а жребият за тази фаза на шампионата ще бъде в петък.

Треньорът на „ орлите” Анте Шимунджа бе направил някои промени в своя състав, като новата звезда в офанзива Матиас Тисера започва като титуляр за първи път. На вратата пък застана друго ново попълнение – Симон Слуга. В игра след дълго неявяване се завърна Вандерсон, а титуляри бяха още Рик Джонатан и младият бранител Тихомир Димитров. За разградчани срещата пропуснаха Спас Делев, който е осъден, до момента в който Кирил Десподов остана запаса. Заради травми не играха Антон Недялков и Шакил Пинас.

Символичните посетители откриха резултата още с първата си рискова офанзива в петата минута. Бернард Текпетей получи топката отдясно и напредна на скорост към наказателното поле, след което опита да центрира. Топката попадна право в Алекс Тодоров, който обаче сгреши съдбовно и не съумя да отиграе по най-хубавия метод, като даде кълбото на крайници Доминк Янков, а българският национал не остави шансове на вратаря Петър Петров от към точката за дузпа – 0:1.

В идващите минути Монтана опита няколко офанзиви, които обаче не доведоха до нещо рисково пред вратата на Симон Слуга.

Лудогорец обаче бързо удвои резултата в 16-ата минута. Жан Карничник получи отляво, след което Доминик Янков заходи зад тила му и получи топката. Авторът на първото попадение през днешния ден откри по отличен метод новото попълнение Матиас Тисера, който си настройки топката на десния крайник и с превъзходен удар откри долния ляв ъгъл на Петров – 0:2.

Минута след втория гол "орлите " можеха бързо да създадат резултата типичен. Сисиньо центрира отдясно в наказателното поле, където Тисера засече с глава на далечната греда, само че уцели право в тялото вратаря Петров.

В 26-ата минута се наложи да бъде осъществена насилствена промяна в отбора на Монтана. Виктор Стойков размени получилия контузия Владимир Айтов.

Третото попадение обаче не закъсня и падна в 34-ата минута. Тогава Рик Джонатан не остави никакви шансове на Стоян Предев с голям брой финтове отляво на наказателното поле и по-късно центрира паралелно на голлинията, а Тисера протегна крайник на към метър и половина от вратата и осъществя за 0:3.

В 44-ата минута пред Вандерсон се откри страхотна опция за нов гол, откакто получи пред накателното поле и нанесе мощен удар, който обаче беше отразен от Петров.

До почивката обаче Лудогорец не пропусна да осъществя и четвърто попадение. В първата минута от добавеното време Текпетей задържа добре топката отляво и комбинира с Рик към вътрешеността. Бразилецът пък продължи за Доминик Янков, който от към 25 метра нанесе същински снаряд и заби топката в горния ляв ъгъл на Петров.

Първата обстановка за втората част пристигна в 54-ата минута, когато Текпетей получи опция да обстрелва вратата на символичните домакини, откакто монтанци не съумяха да изчистят по най-хубавия метод топката след центриране отляво на далечната греда, само че ударът на ганаеца попадна в ръцете на Петров.

Минута по-късно Лудогорец имаше нов отличен късмет за пето попадение. Вандерсон се измъкна чудесно на десния фланг и напредна към наказателното поле, след което центрира ниско по тревата, а от към точката за дузпа Рик Джонатан направи огромен пропуск, откакто стреля над напречната греда.

Монтана получи прелестна опция за почетен гол в 56-ата минута, откакто Тихомир Димитров не се ориентира по най-хубавия метод след осъществяване на тъч в половината на „ орлите “, което разреши на Борислав Дамянов да му открадне топката, напредна към наказателното поле и опита да изненада излезлия напред Симон Слуга, само че стреля около лявата греда на хърватския национал.

След час игра Вандерсон опита удар от въздуха отдясно в наказателното поле, само че над вратата.

В 64-ата минута Матиас Тисера получи извеждащо подаване в половината на Монтана, надбяга Йордан Йорданов, влез отляво в наказателното поле и стреля с левия крайник към далечния ъгъл в търсене на своя хеттрик, само че Петров улови.

Две минути по-късно Лудогорец пропиля нова опция за пети гол. Текпетей изведе по левия фланг Рик Джонатан, който мина около Даниел Стоянов без проблем, влезе в наказателното поле и нанесе удар от дребен ъгъл, само че около далечната греда.

В 76-ата минута резервата Каули Оливейра получи пред наказателното поле, след което изведе отляво Янков, който стреля по диагонала към далечния ъгъл, само че около гредата.

Три минути по-късно петият гол стана факт. Тисера беше изведен от Алекс Сантана с дълъг пас отдясно, а аржентинецът напредна, влезе в наказателното поле, след което даде топката на Каули Оливейра, който се разписа на празна врата - 0:5.

FT | МОНТАНА – ЛУДОГОРЕЦ 0:5

0:1 Доминик Янков 5'

0:2 Матиас Тисера 16'

0:3 Матиас Тисера 34'

0:4 Доминик Янков 45+1'

0:5 Каули Оливейра 79'