Българският национален отбор до 17 години завърши 1:1 срещу Литва

...

България изпусна Литва

Българският народен тим до 17 години приключи 1:1 против Литва във втория си дуел от приятелския шампионат " Кубок Развития " в Минск. Гола за България означи Марк-Емилио Папазов в третата минута от срещата, а в двадесетата минута тимът на Литва доближи до равенството.

Последният мач от груповата фаза на шампионата на България U17 е против Словакия на 24 януари от 11:05 ч. българско време и ще бъде излъчен онлайн в YouTube канала на беларуската футболна федерация. Победителите във всяка от трите предварителни групи плюс най-хубавият подгласник ще се класират за полуфиналите, а останалите ще играят баражи за систематизиране на местата сред 5-то и 8-мо и сред 9-то и 12-то.

Съставът на България U17: 1. Георгиев, 5. Пемперски (41' 4.Атанатос), 3. Петров (75' 15. Пенелов), 7. Статев (53' 11. Сораков), 6. Кръстев (К), 22. Цончев (53' 10. Николов), 9. Марвродиев (75' 13. Стоянов), 18. Боянов, 2. Калинов (63' 21. Бучков), 8. Папазов, 17. Бакалов (75' 14. Христов).

Голмайстори: 1:0 Папазов 3, 1:1 Ярушевичус 20

фотография: bfunion.bg