Българският национал Александър Тонев беше титуляр за своя Кротоне при

...

Тонев титуляр при 10-ата загуба на Кротоне

Българският национал Александър Тонев беше титуляр за своя Кротоне при следващото проваляне, което „ питагорците” записаха в Серия А. В 16-ия кръг отборът на българина отстъпи с 1:2 при гостуването против Сасуоло.

27-годишният Тонев остана на терена до последната минута, но общо взето целият отбор на гостите не направи допустимо най-силния си мач. До почивката Кротоне някак устоя на натиска на домакините и съумя да се отдръпна при нулево реми.

Почти незабавно след подновяването на играта обаче „ неровердите” излязоха напред. В 49-ата минута Матео Политано изпрати отлично центриране от левия фланг, а Едоардо Голданига се извиси при първа греда и с глава стреля неспасяемо по диагонала – 1:0.

В 61-ата обстановката на Кротоне се утежни още повече. Доменико Берарди получи топката отляво по фланга и потегли на пробив през центъра. Звездата комбинира с Политано, който сподели прекрасен финт пред дъгата, с цел да се освободи от пазача си. Последва извънреден фалцов шут, който влетя в горния ляв ъгъл за 2:0.

Кротоне съумя да се върне в мача 6 минути по-късно. Младият Роландо Мандрагора изпрати сякаш обречено центриране към вратарското поле, където Анте Будимир понатисна Франческо Ачерби, а централният защитник с гърди си означи автогол – 2:1.

В предпоследната минута от постоянното време Сасуоло можеше да реши всичко. Марио Симприси направи наивна дузпа, но опитният Алесандро Матри се изложи. Бившият състезател на Ювентус опита да стреля прекомерно тъкмо и в последна сметка не улучи вратата.

Във краткотрайното класиране Кротоне се смъкна до 17-ата позиция след 3 следващи загуби и едвам 12 точки на сметката си. 18-ият СПАЛ е единствено на точка зад Александър Тонев и компания. Сасуоло не е в кой знае какъв брой по-добра позиция – 15-о място и 14 точки.