Българският национал Александър Лазаров преодоля квалификациите на турнира по тенис

...

Лазаров преодоля квалификациите на Чалънджър в Майорка

Българският национал Александър Лазаров преодоля квалификациите на шампионата по тенис на твърда настилка от сериите " Чалънджър " в Майорка (Испания) с награден фонд 45730 евро.

Лазаров надви в решаващия мач от втория кръг на пресявките над представителя на домакините Алберто Баросо Кампос с 6:4, 0:6, 6:3, с което си обезпечи място в главната скица.

Българинът дръпна с 3:1 след ранен пробив и резервира преднината си до края на първия сет, само че по-късно загуби девет следващи гейма, а Баросо Кампос изравни резултата и поведе с 3:0 в решаващата трета част. Последва нова мощна серия от шест поредни гейма за Лазаров, с която той си обезпечи крайната победа след 2:08 часа игра.

С триумфа той проработи 4 точки за международната класация и 450 евро.

Лазаров взе участие и в конкуренцията на двойки, където дружно със сънародника си Габриел Донев ще срещне в първия кръг по-късно през днешния ден Даниел Мазур (Германия) и Джей Кларк (Великобритания).

Гледайте спорт на MAX с всички най-вълнуващи тенис дуели от ATP Masters 1000, ATP 500 и ATP 250, ATP CUP, ATP Finals и Next Gen, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport.