Българският национал Александър Лазаров отпадна в първия кръг на турнира

...

Александър Лазаров отпадна рано-рано на Чалънджър в Оейраш

Българският национал Александър Лазаров отпадна в първия кръг на шампионата по тенис на червени кортове от сериите " Чалънджър " в Оейраш (Португалия) с награден фонд 145 хиляди евро.

Лазаров загуби от поставения под номер 1 в схемата Адриан Манарино (Франция) със 7:5, 5:7, 2:6 за 2:15 часа.

Българинът преодоля пасив от 3:5 и със серия от четири следващи гейма завоюва първата част. Във втория сет Манарино поведе с 3:1, само че Лазаров съумя да стигне до поврат 5:4. След това обаче той загуби подаването си с 11-ия гейм и французинът изравни резултата.

В третата част Манарино доминираше, направи два пробива, взе задатък от 5:1 и без проблеми затвори дуела с 6:2 с втория си мачбол.

Лазаров въпреки всичко си обезпечи 1420 евро от наградния фонд.

Другият българин Адриан Андреев през вчерашния ден победи французина Аролд Майо с 6:3, 6:4 и във втория кръг на следващия ден ще играе с японеца Кайчи Учида.