Българският баскетболен национал Константин Костадинов игра 14 минути при успеха

...

Константин Костадинов с 14 минути на паркета при успех на Паленсия

Българският баскетболен национал Константин Костадинов игра 14 минути при триумфа на неговия Паленсия с 85:74 (19:17, 23:20, 23:22, 20:15) като хазаин на Гипускоа в среща от 23-ия кръг на второто равнище в испанския баскетбол LEB Oro.

19-годишният Костадинов, който играе чартърен в отбора от състава на Тенерифе се появи от пейката и се регистрира с 4 точки и 4 битки за триумфа.

Мачът в Паленсия вървеше равностойно, като решителният миг за домакините пристигна при започване на последната четвърт, когато те съумяха да се откъснат на 13 точки при 72:59, а към края на срещата те даже усилиха преднината си на 15 при 80:75.

Най-резултатен за успеха стана Танер МакГрю с 15 точки, до момента в който за гостите Адам Солосо вкара 17 пункта.

В класирането Паленсия излезе краткотрайно отпред с баланс 20-3, само че още през днешния ден Андора може да се върне първото място, в случай че завоюва при визитата си на Сан Пабло Бургос. Тимът на Гипускоа пък остава на 8-та позиция с баланс 13-10.