Българските волейболисти Християн Димитров и Симеон Топузлиев и тимът на

...

Християн Димитров, Симеон Топузлиев и МАФЦ победиха шампиона на Унгария

Българските волейболисти Християн Димитров и Симеон Топузлиев и отборът на МАФЦ-БМЕ (Будапеща) се поздравиха с първа победа в унгарската Екстралига. Воденият от Петер Наги отбор се наложи над първенеца от последните два сезона Пензюдьор с  3:1 (11:25, 25:20, 25:19, 25:17) в мач от втори кръг, изигран в унгарската столица.

МАФЦ е на шестата позиция с 3 точки (1 триумф, 1 загуба), Пензюдьор е четвърти с 3 точки (1 победа, 1 загуба).

Симеон Топузлиев изигра страховит мач, като се разписа с 18 точки (5 аса, 4 блокади) и бе най-резултатен. Християн Димитров пък бе титуляр в първите два гейма, след което в третата част се появи за малко на терена. В решителната четвърта част родният диагонал още веднъж бе титуляр и за времето си на игралното поле осъществя общо 13 точки (1 ас, 2 блокади).

За противника Балаш Майорос се регистрира със 17 точки (1 ас), Даниел Киш завърши с 12 точки (2 аса, 2 блокади).

Следващата среща за МАФЦ е на 15 октомври (събота), против ДЕАЦ (Дебрецен) - от 18:00 ч.