Българските състезателки спечелиха 12 медала от международния турнир по художествена

...

Българските девойки спечелиха 12 медала на турнир по художествена гимнастика в Солун

Българските състезателки завоюваха 12 медала от интернационалния шампионат по художествена гимнастика " ROYAL CROWN " в Солун, Гърция.

Страната ни беше показана в конкуренцията от националните състезателки Магдалена Вълкова, Алекса Рашева и Александра Шалуева при девойките, които завоюваха 7 златни, 4 сребърни и 1 бронзово отличие.

В многобоя шампионка Александра Шалуева, а българският успех бе допълнен от Рашева и Вълкова, които също се качиха на подиума.

На обособените уреди Алекса Рашева завоюва златото на обръч и топка, а на лента остана втора. Магдалена Вълкова пък победи във финала на лента, до момента в който на обръч и топка се окичи със среброто.

При родените 2009 година Шалуева заслужи купата на обръч, на топка и на бухалки.

Съдия за България на това съревнование беше Росина Атанасова.