Българската националка Мелис Йонузова загуби на старта на битката в

...

Наша дебютантка отпадна на старта в Индия

Победа и загуба за българките на международното по бокс
Българската националка Мелис Йонузова загуби на старта на борбата в категория до 64 кг на международното състезание по бокс за дами в Делхи, Индия.

Дебютантката ни на подобен конгрес при дамите отстъпи пред чехкинята Мартина Шморанцова след добър мач и с неединодушно решение на съдиите.

Шморанцова доближи до ¼-финалите на европейското в София през юни, само че в по-горната категория (до 69 кг), където загуби от Елина Густафсон от Финландия. На този шампионат Мелис завоюва първата си купа при дамите при 64-килограмовите. Тя е и шампионка на Стария континент до 22 година по-рано през годината.

Днес за първия си мач в Индия ще излезе Стойка Петрова, която е №1 в схемата при 54-килограмовите и почива в първия кръг. Своите втори срещи ще изиграят Севда Асенова (48 кг) и Деница Елисеева (60).
Източник: offnews.bg