Българката Гергана Топалова се класира за втория кръг на турнира

...

Топалова преодоля първия кръг в София, Аршинкова отпадна

Българката Гергана Топалова се класира за втория кръг на шампионата по тенис на ITF " Алианц Къп " с награден фонд 25 хиляди $ на алените кортове на Търговска колегия " Левски " в София. Държавната шампионка за предишния сезон Топалова, която получи " уайлд кард " от уредниците, завоюва против квалификантката Мария Фернанда Гонсалес (Колумбия) с 6:3, 7:5 за 101 минути.

18-годишната пловдивчанка поведе с 4:0 по пътя си към триумфа в първия сет, а във втория изоставаше с два пробива при 1:4 гейма, само че осъществя поврат. Така тя си обезпечи 5 точки за международната класация и 392 $.

Друга българка с " уайлд кард " - Петя Аршинкова, отпадна на старта. Аршинкова, която през предходната седмица във Велико Търново завоюва националната купа навън, загуби от рускинята Полина Монова с 4:6, 0:6, откакто загуби последните девет гейма в мача.

Топалова и Аршинкова по-късно през днешния ден ще играят в тандем на четвъртфиналите на двойки против поставените под номер 3 рускини Амина Аншба и Полина Монова.

Участващите с " уайлд кард " тийнейджърки Никол Димитрова и Кристин Йорданова, както и българката Диа Евтимова и рускинята Ангелина Журавльова също ще изиграят мачовете си от четвъртфиналите на двойки по-късно следобед.