България записа равенство в третия си мач на Европейското първенство

...

България изигра най-силния си мач на Европейското срещу шампиона от 2016-a Казахстан

България записа тъждество в третия си мач на Европейското състезание по минифутбол в Киев, Украйна, като изигра най-силния си мач на Европейско състезание. Националният ни тим и отборът на Казахстан приключиха при резултат 1:1. Двубоят вървеше равностойно през всичките 40 минути, само че европейските първенци от 2016-а година откриха четири минути преди края посредством Сидикбек, който вкара третия си гол от началото на шампионата. В 38-ата минута Веселин Филипов извърши ъглов удар, а топката се отби в тялото на капитана на Казахстан Дарабайев и влетя в мрежата за 1:1. До края на мача и двата тима пробваха да стигнат до успеха, само че до ново попадение по този начин и не се стигна. Момчетата на Николай Михов, който през днешния ден чества своя 48-и рожден ден, демонстрираха доста мощна игра, сравнима с тази на най-силните тимове на Стария континент.
Със извоюваната точка България има 4 в актива си и е на третата позиция в групата. Първи е отборът на Босна и Херцеговина с девет, а втори - Казахстан със седем. Утре националите би трябвало да се надяват босненците да реализират победа над Казахстан, като в това време " лъвовете " се нуждаят от безапелационен триумф над Албания. Мачът сред България и Албания е в 16 часа и още веднъж ще бъде излъчена по Българска национална телевизия HD.