България загуби гостуването си на Чехия с 1:2 в третата

...

Слаба България при дебюта на Балъков

България загуби гостуването си на Чехия с 1:2 в третата си евроквалификация от група " А ". Двубоят на " Летна ", който бе дебютен за Красимир Балъков отпред на " лъвовете ", мина в двете крайности за нашия отбор, защото през първата част взехме ранна преднина посредством Исмаил Иса (3`), а след това се стигна до равнене посредством Патрик Шик (20`) и цялостен поврат при започване на второто полувреме с още един гол на тарана на Рома в 50-ата минута.

Поражението ни остави на предпоследното четвърто място в нашата група с 2 точки след три мача. Англия е първа там с шест точки и два дуела. Днешният ни противник е втори с 3 точки и още веднъж с две срещи. Другите два отбора са Косово и Черна гора с по два пункта след равенството 1:1, което направиха по същото време.

Това си сподели и думата след 20 минути игра. Якуб Янкто получи пас вляво на офанзивата на чехите, напредна в наказателното ни поле, а Кристиян Димитров не се намеси по най-хубавия метод и даде топката за връхлитащия Патрик Шик, който с клиничен удар изравни.

След попадението момчетата на Ярослав Шилхави поеха цялостен надзор над протичащото се на терена, а ситуациите пред Николай Михайлов идваха едно след друго.

При едно такова в 30-ата минута, Шик бе покрай гола, само че ударът му с глава, се отби в напречната греда.

Все отново до края на полувремето " трикольорите " удържаха равенството и се отдръпнаха при 1:1.

Второто полувреме стартира пагубно за нашите и още в 50-ата минута домакините стигнаха до обрата. Патрик Шик бе изведен зад отбраната и майсторски прекара топката около Михайлов за 2:1.

В идващите минути чехите още веднъж продължиха да са по-активният тим и в 75-ата минута стигнаха до трети гол посредством Патрик Шик. Той обаче бе анулиран поради засада.

До края на мача " трикольорите " не съумяха да основат нещо по-сериозно пред вратата на домакините и загубата стана факт.

Чехия - България 2:1
1:0 Исмаил Иса (2`), 1:1 Патрик Шик (20`), 2:1 Патрик Шик (50`)

Чехия: Томаш Вацлик, Павел Кадержабек, Марек Сухи, Онджей Челустка, Филип Новак, Томаш Сучек, Давид Павелка, Якуб Янкто, Лукаш Масопуст, Алекс Крал, Патрик Шик
Резерви: Томаш Коубек, Якуб Брабец, Владимир Коуфал, Томаш Калаш, Ладислав Крейчи, Михал Садилек, Либор Козак, Мартин Долежал, Ян Копиц, Ян Боржил, Матей Видра

БЪЛГАРИЯ: Николай Михайлов, Страхил Попов, Кристиян Димитров, Васил Божиков, Антон Недялков, Георги Сърмов, Кристиан Малинов, Тодор Неделев, Ивелин Попов, Мартин Минчев, Исмаил Иса
Резерви: Христо Иванов, Пламен Илиев, Крум Стоянов, Виктор Генев, Станислав Иванов, Кирил Десподов, Иван Бандаловски, Янис Карабельов, Цветелин Чунчуков, Галин Иванов, Иван Горанов, Георги Илиев