България спечели още един златен медал на завършващите днес в

...

Трето злато за България: Хавиер Ибанес Диас е шампион в кат. 57 кг в бокса на Европейските игри в Полша

България завоюва още един златен орден на завършващите през днешния ден в Полша Европейски игри.

В кат. 57 кг на боксовия шампионат нашият национал Хавиер Ибанес Диас победи във финала с 5:0 испанеца Хосе Кюилес и сграбчи купата. Това трето злато за страната ни след тези на сестри Стоеви в бадминтона и на Станимира Петрова в бокса.

Същевременно Кристина Николова си обезпечи среброто на 50 кг лайт контакт в кикбокса, откакто загуби финала с 0:3 от словенката Тира Барада. Това е трети орден за българския кикбокс след бронзовите на Александра Димтрова и Иван Кръстанов.

По-рано през днешния ден Светлана Станева завоюва сребърен орден в бокса. Бронзовата медалистка от последното международно състезание отстъпи във финала с 1:4 пред французойката Амина Зидани (Фр) и по този начин се подреди на второ място в кат. 57 кг.

България приключва Европейските игри с 12 извоювани медала: 3 златни, 4 сребърни и 5 бронзови.

В дебютното издание на мултиспортния конгрес в Баку през 2015 година спечелихме 10 медала в 5 спорта: 1 златен, 4 сребърни и 5 бронзови.

Четири години по-късно в Минск 2019 грабнахме 18 медала – 3 златни, 7 сребърни и 8 бронзови.
Източник: frognews.bg