България победи Тайланд с 3-2 ( 25-18, 22-25, 18-25, 25-22,

...

България победи Тайланд в маратонски мач на Световното в Япония

България победи Тайланд с 3-2 ( 25-18, 22-25, 18-25, 25-22, 19-17) в осмия си мач на 18-то Световно състезание в Япония. Мачът продължи 2 часа и минути. Това е трета победа на " лъвиците " на Мондиала.

Инж. Данчо Лазаров: Всеки българин би трябвало да се гордее с организацията на Световното

Президентът на БФВ показа, че италинаците са признали, че сме съумели да ги изпреварим

В първия гейм нападателната мощност на българките донесе триумфа с 25-18. Във втората част " лъвиците " преобладаваха, само че в края след няколко сполучливи отбрани тайландките се закачиха и обърнаха резултата, спечелвайки с 25-22.

В третия гейм пролича разстройване в играта на българките. Въпреки почивките взети от Иван Петков и апелите за успокоение, те не откриха себе си и отстъпиха с 18-25.

Тайландките започнаха мощно в четвъртия гейм и поведоха с 8-4. Последваха доста мощни минути на " лъвиците ", които водени от Нася Димитрова и Гергана Димитрова мачкаха отбраната на азиатките. В края двата тима се захапаха, само че мощната обсада и офанзива на българките докара до 25-22 и равнене на геймовете.

В тайбрека тайландките поведоха първоначално, само че мощната игра на българките обърна резултата до 9-6.

Иван Петков стартира с: Нася Димитрова 27 т,, Гергана Димитрова 18 т,, Мирослава Паскова 17 т., Христина Русева 9 т., Лора Китипова 6т., Мария Каракашева 5т., и либеро - Жана Тодорова. В третия сет Мира Тодорова 1т. зае мястото на капитанката Христина Русева. На промяна за малко влизаше и Петя Баракова.

Утре е последният мач на България в Япония против тима на Азербайджан. От него ще стане ясно, на кое място ще завършат " лъвиците " в крайното класиране.