България изпусна да спечели втора победа в Лигата на нациите.

...

България изпусна Австралия, взе 2 гейма и 1 точка

България изпусна да завоюва втора победа в Лигата на нациите. В полупразната Арена " Армеец " " лъвовете " отстъпиха на новобранеца Австралия с 2:3 гейма (25:21, 13:25, 22:25, 25:20, 15:17). При това нашите пропуснаха 2 мачбола.
Те поведоха с 3:1 при започване на дуела след офанзива на Радослав Парапунов. Блокада на Николай Колев - 6:3. Още една обсада на Алекс Николов - 7:3. Трета поредна бългрска обсада направи резултата 8:3. Дейвид Престън взе спиране за Австралия. Радослав Парапунов изведе България напред с 5 т. при техническото спиране - 12:7. Единична обсада на Георги Сеганов - 13:7. Ас на Мартин Атанасов - 15:8. Австралийците понижиха до 13:16. Николай Желязков взе спиране за България. Николай Колев нападна сполучливо в центъра - 17:13. Троен блок спря офанзива на Алекс Николов - 17:16. Австралия изравни при 17:17. Атака в навън на Николай Колев и гостите поведоха с 18:17. Единична обсада на Стефан Чавдаров и тъждество при 19:19. Атака на Стефан Чавдаров и 20:20. Блокада на Светослав Гоцев и 21:20. Мартин Атанасов нападна от зона 4 за 22:20. Блокада на Светослав Гоцев - 23:20. Ас на Стефан Чавдаров и геймбол за националите при 24:20. Пайп на Александър Николов и 25:21 за България в първата част.
Ас на Алекс Николов даде началото на втората част с - 1:0. Австралийците обърнаха развоя и поведоха с 5:2. При 3:7 Светослав Иванов размени Алекс Николов. Мартин Атанасов сгреши в офанзива и Австралия поведе с 9:3. Николай Желязков взе спиране за България. Денис Карягин нападна по блокадата за 4:9. Атака на Светослав Гоцев - 5:9. Ас на Лоренцо Поуп и Австралия поведе с 10 т. при 16:6, а след това дръпна с 22:10. Ас на Мартин Атанасов - 11:22. Гостите стигнаха до геймбол при 24:12. Добромир Димитров би сервис в навън и Австралия завоюва изрично втория гейм с 25:13.
Българските волейболисти поведоха с 6:4 при започване на третата част. Неочаквана офанзива на Георги Сеганов и 7:5. Пайп на Алекс Николов и 9:7. България поведе с 12:11 при техническото спиране. Пайп на Мартин Атанасов и тъждество при 13:13. Алекс Николов нападна по блокадата за 14:14. Пайп на Лоренцо Поуп и австралийците поведоха с 19:16. Успешна обсада на Аспарух Аспарухов - 17:20. България понижи до 18:20, откакто гостите допряха мрежата. Ас на Макс Стейпълс и геймбол за " кенгурата " - 24:21. Алекс Николов нападна по диагонала за 22:24. Светослав Гоцев би начален удар в навън и Австралия завоюва третата част с 25:22.
В началото на четвъртата част Аспарух Аспарухов заигра като диагонал на разпределителя. Ас на Джеймс Уиър и Австралия поведе с 5:2. Атака на Николай Колев в центъра - 3:5. При 3:7 Николай Желязков взе спиране за България. Пайп на Алекс Николов - 5:7. Светослав Гоцев нападна остро в центъра за 6:7. Алекс Николов нападна мощно от зона 4 и изравни 8:8. Отлична офанзива на Аспарух Аспарухов и 9:8. Блокада на Светослав Гоцев - 10:10. Джеймс Уиър хвана на блок офанзива на Николай Колев и Австралия дръпна с 2 т. при техническото спиране - 12:10. Аспарух Аспарухов нападна от зона 2 по правата за 13:14. Мартин Атанасов пусна технично над тройна обсада за 14:15. Атака в центъра на Светослав Гоцев и 15:16. Ас на Алекс Николов изравни резултата 19:19, а Дейвид Петерсън взе спиране. Остра офанзива в центъра на Николай Колев - 20:20. Блокада на Светослав Гоцев и България поведе с 21:20. Троен български блок и 22:20. Ас на Добромир Димитров - 23:20. Остра офанзива в центъра на Светослав Гоцев и геймбол за националите при 24:20. Нова обсада на Светослав Гоцев и 25:20 за България.
Две следващи офанзиви на Николай Колев и България поведе с 2:1 в тайбрека. Аспарух Аспарухов нападна по правата от зона 2 за 4:3. Мартин Атанасов остана без обсада от зона 4 и 5:3. Мощна офанзива по острия диагонал от зона 4 за Мартин Атанасов - 6:5. Светослав Гоцев нападна мощно в центъра за 7:6. Алекс Николов изравни при 8:8. Той приключи сполучливо доста дълго и значимо разиграване за 9:8. Дейвид Престън взе още веднъж спиране за Австралия. Аспарух Аспарухов преодоля двойна обсада 10:9. Грешка на Аршдийп Досанж и 11:9. Николай Колев нападна в центъра, само че топката бе избавена - 11:11. Николай Желязков взе спиране за България. Джеймс Уиър би сервис в мрежата за 12:11. Светослав Гоцев нападна остро в центъра за 13:12. Макс Стейпълс би сервис в навън и България стигна до мачбол при 14:13, само че Лоренцо Поуп изравни при 14:14. Алекс Николов изведе България до мачбол №2 - 15:14. Лоренцо Поуп още веднъж изравни при 15:15. Ас на Томас Хептинстал и гостите стигнаха до мачбол при 16:15. Алекс Николов нападна в антената и Австралия завоюва тайбрека със 17:15 и мача с 3:2 гейма.
България заема 15-о място с 1 победа и 6 т., пред Австралия - 1 победа и 2 т. С 6 т., само че от 2 победи пред нашия отбор са Китай и Канада. Утре вечер отново от 20.00 ч. отборът на Николай Желязков излиза против Съединени американски щати, а в неделя и против Бразилия.
Източник: duma.bg