Българинът Симеон Лепичев игра 19:24 минути при загубата на отбора

...

Симеон Лепичев, Константин Костадинов и Емил Стоилов със загуби в Испания

Българинът Симеон Лепичев игра 19:24 минути при загубата на тима на Мелия като посетител на Естела де Кантабрия с 69:75 (20:23, 18:18, 12:19, 19:15) в мач от десетия кръг във втора дивизия (LEB Oro) на баскетболното състезание на Испания за мъже.

Лепичев беше титуляр и се отличи с 8 точки, 5 битки, 1 асистенция и 1 отнета топка.

Тимът на Мелия заема 14-о място във краткотрайното класиране с три победи и седем провали, а в идващия кръг ще бъде хазаин на Бургос, като мачът е на 3 декември (неделя).

Друг от българските национали във втора дивизия в Испания Константин Костадинов и Аликанте също позволиха проваляне - вкъщи от Леида със 74:79 (15:26, 19:18, 17:21, 23:14) в същия кръг. Тимът заема седма позиция в подреждането с шест победи и четири загуби.

Костадинов беше част от титулярната петица и записа 8 точки и 3 битки за 22:20 игрови минути, а Сериние Баро бе най-хубав за Аликанте с 16 точки и 12 битки.

В идващия кръг на 3 декември ще има " българско " дерби сред Менорка и Аликанте.

Баскетболният национал Емил Стоилов осъществя едвам 3 точки при провалянето на своя отбор Менорка от Бетис като посетител с 57:88 (15:25, 12:27, 16:20, 14:16) в различен мач от десетия кръг от втора дивизия в шампионата на Испания.

Загубата беше пета поредна и общо осма за Менорка от началото на сезона, като тимът има и две победи, заемайки последното място във краткотрайното класиране.

Стоилов завоюва и 1 битки за 13 минути на терена. От съотборниците му най-резултатен беше Алваро Барио с 10 точки.