Българинът Адрияно Дженев достигна за първи път до четвъртфинал на

...

ОБЗОР: Адрияно Дженев с първи четвъртфинал в сериите Фючърс

Българинът Адрияно Дженев доближи за първи път до четвъртфинал на шампионат по тенис за мъже от сериите " Фючърс " на Световната федерация (ITF).

17-годишният гений надви над Семир Хамза Региг (Алжир)  с 6:4, 6:3 за 106 минути във втория кръг на конкуренцията на клей в Куршумлийска Баня (Сърбия) с награден фонд 15 хиляди $.

Дженев осъществя ранни пробиви и в двата сета, след което резервира преимуществото си. Така той чака номер 4 Клеман Табюр от Франция.

Други двама българи отпаднаха във втория кръг. Държавният първенец за мъже навън Илиян Радулов загуби от петия подложен Елиот Беншетри (Мароко) с 3:6, 1:6, а националът Пьотр Нестеров претърпя проваляне от лидера в схемата Макс Касниковски (Полша) с 6:7(5), 1:6.

Нестеров стартира добре мача и при 5:3 имаше сетбол при сервис на противника, само че не се възползва, а по-късно получи още три шанса, когато поведе с 40:0 при личното си подаване в идващия гейм, само че отново не съумя да затвори първата част.

В последвалия тайбрек българинът поведе с 4:2 точки, само че позволи поврат, а във втория сет Касниковски доминираше и стигна до крайната победа след 1:55 час игра.
Източник: novsport.com