Атлетико Мадрид стана последният участник във фазата на елиминациите на

...

Атлетико Мадрид допълни елиминациите в ШЛ

Атлетико Мадрид стана последният участник във етапа на елиминациите на Шампионската лига, откакто победи с 2:0 вкъщи съветския Локомотив Москва и си обезпечи второто място в група D, където победител е италианският хегемон Ювентус. Головете за Атлетико означиха Жоао Феликс от дузпа в 17-ата минута и Фелипе в 54-ата. Кириън Трипиър пропусна дузпа за " дюшекчиите ", а гол на Алваро Мората беше анулиран. Задачата на " дюшекчиите " беше доста елементарна - те трябваше да победят, с цел да продължат без значение на резултата от другата среща в групата сред Байер Леверкузен и Ювентус (0:2). Треньорът на Атлетико Диего Симеоне заложи на двама нападатели в лицето на младия Жоао Феликс и Алваро Мората в търсенето на наложителния триумф. Още в първата минута Атлетико можеше да открие резултата, откакто реферът Виктор Касай отсъди дузпа за нарушаване на вратаря Антон Коченков против Жоао Феликс. Киърън Трипиър обаче не съумя да осъществя наказателния удар.  Атлетико Мадрид - Локомотив (Москва) @@@
Това не понижи ентусиазма на домакините, които започнаха още по-настървено да нападат вратата на гостите. Така се стигна до 16-ата минута, когато след намесата на ВАР беше отсъдена втора дузпа за Атлетико за игра с ръка, която този път беше осъществена от Жоао Феликс, който стреля неспасяемо в левия ъгъл на вратата. В 21-ата минута Мората стреля рисково, само че над вратата. В 26-ата минута опитният нападател съумя да се разпише след подаване на Анхел Кореа, само че голът беше анулиран поради засада, като решението още веднъж беше взето след консултация с ВАР. В 30-ата минута вратарят на Локо сподели класа, като избави удар на Томас.  Атлетико Мадрид - Локомотив (Москва) @@@
Резултатът се резервира до почивката, а след паузата домакините потеглиха напред в търсене на втори гол и го реализираха в 54-ата минута, когато Фелипе удвои след взаимоотношение с Коке. Трипиър извърши късо ъглов удар, като подаде към Коке, който напредна и центрира в наказателното поле, където Фелипе без подготовка насочи техничен удар, който направи Коченков беззащитен. До края Атлетико можеше да вкара и трети гол на няколко пъти, само че пропуски на Мората и Жоао Феликс резервираха резултата.
Атлетико Мадрид - Локомотив Москва 2:0 1:0 - Феликс (17-дузпа) 2:0 - Фелипе (54)

Атлетико Мадрид: Облак, Трипиър, Фелипе, Хермозо, Лоди, Кореа, Томас, Коке, Саул, Жоао Феликс, Мората.

Локомотив Москва: Кошенкон, Рибус, Чорлука, Хьоведес, Квирквелия, Идову, Миранчук, Криховяк, Жемалетдинов, Паим, Едер. МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
Шампионска Лига 6 кръг, сряда 11 декември  Атлетико Мадрид 2:0краен резулат  Локомотив Москва