Атлетико Мадрид се върна след два гола по-малко от общ

...

Атлетико победи Интер с дузпи, за да стигне до четвъртфиналите на Шампионската лига

Атлетико Мадрид се върна след два гола по-малко от общ резултат против Интер Милано, с цел да стигне до четвъртфиналите на Шампионската лига с трогателен успех с 3-2 след осъществяване на дузпи в сряда.

Изоставайки с един гол след първия мач от предишния месец, Атлетико изглеждаше мъртъв и заровен, когато Федерико Димарко избута домакина в първия мач на Интер на Естадио Метрополитано.

Но Антоан Гризман незабавно изравни домакините през нощта и три минути преди завършек на регламента 90 минути запаса Мемфис Депай изведе равенството до продълженията при 2-2 с добър невисок свършек.

Това сложи началото на решителната дузпа, която приключи с пропуск на Интер три от петте си дузпи, звездният нападател Лаутаро Мартинес дава пропуск към последните осмина на Атлетико, когато изстреля своя прецизен удар надалеч от задачата.

" Мисля, че дузпите са лотария. Днес за благополучие стопирах две ", сподели вратарят на Атлетико Ян Облак, който избави от Алексис Санчес и Дейви Клаасен.