Атлетико Мадрид победи с 3:0 Осасуна в мач от 35-ия

...

Атлетико Мадрид изпревари Реал след класика над Осасуна

Атлетико Мадрид победи с 3:0 Осасуна в мач от 35-ия кръг на Ла Лига. С триумфа " дюшекчиите " събраха 72 точки и още веднъж изпревариха Реал Мадрид на второто място във краткотрайното класиране. Точни за триумфа на мадридчани бяха Яник Ферейра Караско, Саул Нигес и Анхел Кореа.

Поражението отдалечи Осасуна от зона Европа, откакто памплонци са 9-и с 47 точки.

В 4-ата минута Мората прати топката във вратата, само че голът беше анулиран поради засада. В 11-ата минута шут на Саул срещна гредата, а малко по-късно втори гол на Мората беше анулиран поради засада.

Атлетико продължи да нападна и в 17-ата минута удар на Антоан Гризман срещна гредата.

Минута преди края на първата част домакините въпреки всичко поведоха. Гризман пусна страховит пас към Караско, а белгиецът на празна врата вкара за 1:0.

Две минути след приключването на час игра една отскочила топка стигна до Нигес, който без да се колебае със мощен шут я прати в горния десен ъгъл.

Крайният резултат оформи Кореа със страховит удар от границата на наказателното поле.