Атлетико Мадрид отстрани Интер на осминафиналите в Шампионска лига след

...

Атлетико Мадрид продължава напред в Шампионска лига след успех с дузпи над Интер

Атлетико Мадрид в профил Интер на осминафиналите в Шампионска лига след осъществяване на дузпи. Първият дуел приключи с, до момента в който реваншът в Испания бе решен след дузпи, след 2:1 за " червено-белите " в постоянното време.

Преди почивката на стадион " Метрополитано " в Мадрид ситуациите пред двете порти не липсваха. Ян Зомер се оправи с удари на Самуел Диаш Лино и Алваро Мората, а неговият сътрудник Ян Облак не сподели несигурност при изстрели на Дензъл Дъмфрис.

Възпитаниците на Симоне Индзаги нанесоха първия удар в дуела. Федерико Димарко стреля от придвижване след подаване в наказателното поле на Николо Барела.

След единствено 2 минути и 15 секунди " дюшекчиите " изравниха. След неубедителна игра в отбрана топката стигна до Антоан Гризман, който с компактен шут направи резултата 1:1.

През второто полувреме в игра се появи Мемфис Депай, като наличието му бързо бе усетено. Нидерландецът стреля в лявата греда в 85-ата минута, а две минути по-късно пристигна неговият миг. Нападателят получи топата в наказателното поле от Коке и с удар по земя заслужи продължения на своя тим.

Именно Депай още веднъж отново бе в центъра на вниманието в продълженията, само че Ян Зомер избави негов шут и по този начин се стигна до дузпи.

След като двата тима започнаха дузпите сполучливо с точни осъществявания на Халкан Чалханоглу и Мемфис Депай, Алексис Санчес и Саул Нигес не съумяха да се разпишат след спасявания. Ян Облак направи второ следващо избавяне след осъществяването на Дави Клаасен. При дузпа №5 за " синьо-черните " Лаутаро Мартинес не уцели вратата и постави точка на разногласието.

В другия мач от вечерта.

На четвъртфиналите Атлетико Мадрид ще се изправи против Арсенал, Барселона, Пари Сен Жермен, Байерн Мюнхен, Манчестър Сити, Реал Мадрид или Борусия Дортмунд.