Атлетик Билбао стигна до победа с 3:2 над Виляреал като

...

Атлетик си поигра с огъня, но постигна престижен успех като гост над Виляреал

Атлетик Билбао стигна до победа с 3:2 над Виляреал като посетител в един от най-интересните мачове от 12-ия кръг на испанското футболно състезание.

Баските поведоха с 3:0 в първия половин час на мача и водеха с този резултат до последните пет минути на постоянното време, само че трябваше да треперят в последните секунди, с цел да задържат трите точки.

Още във втората минута гостите поведоха с гол на Иниго Руис де Галарета, а с попадения на братята Нико и Иняки Уилямс преднината на Атлетик набъбна на 3:0 в 30-ата минута.

През второто полувреме Виляреал хвърли всички сили в офанзива в опит да промени развоя на срещата и не остана по никакъв начин надалеч.
 Валенсия - Гранада 1:0 в мач от Ла Лига
Валенсия излъга с дузпа Гранада на " Местая "

Пепелу бе воин за " орлите "

В 86-ата минута Жерар Морено понижи на 1:3 с удар от далечна отдалеченост, а 60 секунди по-късно Александър Сьорлот бе прецизен, засичайки с глава центриране от фланга.

В добавените пет минути на постоянното време обаче " жълтата подводница " не съумя да стигне до нов прецизен удар и успеха остана за гостите.

В класирането Атлетик Билбао заема пето място с 21 точки, до момента в който Виляреал е на 13-о място с 12.