Арсенал постигна пета поредна убедителна победа във Висшата лига на

...

Арсенал съсипа Бърнли, Вила изпревари Тотнъм

Арсенал реализира пета поредна безапелационна победа във Висшата лига на Англия – 5:0 като посетител на Бърнли. Така артилеристите продължиха преследването на. Столичани са с две точки зад мърсисайдци, на три пред първенеца Манчестър Сити.

Английският национал Букайо Сака означи два гола, по един прибавиха Мартин Йодегор, Леандро Тросар и Кай Хаверц.

Йодегор откри още в четвъртата минута. Сака вкара от дузпа за 0:2 в края на първата част, а при започване на втората повиши на 0;3 след асистенция на Йодегор. във Висшата лига. Арсенал пък за първи път в своята история вкара пет или повече гола в две следващи визити.

Астън Вила се наложи над Фулъм с 2:1 при гостуването си в Лондон. Оли Уоткинс вкара и двата гола за отбора от Бирмингам, а Родриго Мунис се разписа за Фулъм. ВАР анулира по едно попадение и на двата отбора. С триумфа Вила изпревари Тотнъм и излезе на четвърто място в класирането. Вила има 49 точки, шпорите са с 47, откакто изгубиха от Уулвърхямптън с 1:2.

Жоао Гомеш изведе вълците напред преди почивката. Деян Кулишевски изравни за шпорите 34 секунди след почивката. Гомеш обаче още веднъж даде преднина на Уулвс и този път отборът му я удържа. Бразилецът имаше единствено един гол в досегашните си мачове за вълците.
Източник: flashnews.bg