Арсенал победи Брентфорд с 3:0 в столичното дерби от 8-ия

...

Арсенал се върна на върха след успех в столично дерби

Арсенал победи Брентфорд с 3:0 в столичното дерби от 8-ия кръг на Висшата лига. Уилям Салиба, Габриел Жезус и Фабио Виейра донесоха триумфа за " топчиите ".

" Артилеристите " стартираха срещата на стадион " Брендфорд Къмюнити " нападателно и поведоха в 17-ата минута. Уилям Салиба засече с глава центриране от корнер на Букайо Сака за 1:0.

Габриел Жезус удвои задатъка на гостите, още веднъж с глава. Нападателят засече центриране на Гранит Джака.

Четири минути след подновяването на играта през втората част възпитаниците на Микел Артета стигнаха до трето попадение, което постави точка на разногласието. Фабио Виейра означи дебютното си попадение във Висшата лига с шут от отдалеченост, с цел да оформи крайния резултат. В историята на клуба, 19 футболисти са се разписвали в своите турнирни дебюти. Фабио Виейра е първият футболист, който го прави с удар отвън наказателното поле.

В заключителните минути на дуела в игра за гостите се появи Итън Нуанери. Тинейджърът се трансформира в най-младия футболист в историята на Висшата лига - 15 години 181 дни.

Арсенал заема челната позиция в подреждането с актив от 18 точки. Брентфорд е 9-и с 9 пункта.