Арсенал и Ливърпул оправдаха високите очаквания към дербито помежду им

...

Мегадербито оправда очакванията: Шест гола и екшън без край на Арсенал - Ливърпул!

Арсенал и Ливърпул оправдаха високите упования към дербито посред им от 19-ия кръг на Висшата лига.

Двубоят на стадион " Емиратс " приключи при забележителното 3:3.

Срещата сред двата отбора беше много оспорвана и предстоящо в нея паднаха доста попадения.

Снимка 330631
Източник:

Точни за домакините бяха Санчес, Джака и Йозил, до момента в който за гостите се разписаха Коутиньо, Салах и Фирмино.

ТОПСПОРТ наблюдава онлайн за потребителите си случилото се на терена:

Мегадербито Арсенал - Ливърпул 3:3!

" Артилеристите " са изгубили последните си три мача против този съперник в Лигата

Първото полувреме не беше от най-интересните за наблюдение. То стартира с по-скоро отбранителна игра и на двата отбора.

Малко по-активни изглеждаха футболистите на домакините. На два пъти те имаха опция да излязат в положителни голови позиции, само че Санчес не беше на висота и сгреши.

На собствен ред Ливърпул реши да опита да притисне противника си.

Снимка 330624
Източник:

Акциите на гостите изглеждаха по-бързи, остри и на пръв взор рискови. До чиста голова позиция обаче по този начин и не се стигна.

На два пъти Фирмино пропиляваше положителни центрирания на Салах, като не успяваше да засече топката по допустимо най-хубавия метод.

Това обаче направи неговият съотборник Фелипе Коутиньо, който се възползва от положително подаване на Мохамед Салах и откри резултата, разписвайки се с глава след 27 минути.

Още един път Фирмино получи опция да усили преднината на състава си, само че пропусна. Това направи изненадващо и Салах, който малко преди почивката не съумя да се разпише, останал очи в очи с вратаря на противника.

Снимка 330623
Източник:

Второто полувреме беше радикално друго от откриващата част, като единствено в границите на шест минути бяха осъществени 4 попадения, а обратът бе цялостен.

Първо Салах се разписа за 0:2, само че още в идващите си три офанзиви, футболистите на Венгер към този момент бяха обърнали развоя на срещата в своя изгода.

Това стана допустимо след голове на Алексис Санчес с глава, Джака от към 30 метра, както и на Месут Йозил, който от близка отдалеченост не остави шансове на Миньоле.

Ливърпул отговори в 71-ата минута, откакто мощен шут на Фирмино първоначално бе избавен от Чех, само че въпреки всичко влетя в мрежата му за 3:3.

" Артилеристите " бяха изгубили последните си три мача против този съперник на равнище Висша лига и загуба през днешния ден щеше да е равнозначна на изравнена отрицателна серия от 1988 година.