Арина Сабаленка и Коко Гауф възстановиха реда на Откритото първенство

...

Арина Сабаленка и Коко Гауф продължават да се сблъскват

Арина Сабаленка и Коко Гауф възвърнаха реда на Откритото състезание на Австралия, като се класираха леко на четвъртфиналите.

Докато шокиращата загуба на Ига Светек от Линда Носкова на Събота значи, че никой от поставените в топ 10 не е стигнал до четвъртия кръг в горната половина на жребия, Сабаленка и Гауф са на полуфинален конфликт в долната половина.

Нито един от тях към момента не е изгубил сет и те изгубиха единствено осем игри между тях в четвъртия кръг, като Сабаленка победи Аманда Анисимова с 6-3 6-2, а Гауф се надпреварва до победа с 6-1 6-2 над Магдалена Фреч.

Това беше изключително впечатляваща победа и показване на защитаващата купа Сабаленка, която загуби четири от предходните си пет мача против Анисимова.

22-годишната американка се възроди тук, откакто пропусна по-голямата част от предишния сезон заради душевен здравословни аргументи, само че не можа да се оправи с прецизната мощ на съперничката си.

Анисимова реагира на провалянето, като...