Арда разби с Литекс с 4:1 в мач от осминафиналите

...

Арда постигна успех над Литекс и прожължи към 1/4-финалите на Купата на България

Арда разруши с Литекс с 4:1 в мач от осминафиналите за Купата на България. Тонислав Йорданов се регистрира с хеттрик. По този метод отборът на Александър Тунчев се класира за четвъртфинал.

Арда откри резултата в 19-ата минута, когато Христо Митев разстреля Алекс Божев с мощен шут в ъгъла от 25 метра. Тонислав Йорданов удвои след многоходова офанзива приключила с удар от към точката на дузпата.

В средата на втората част Виктор Василев понижи за гостите. Нападателят осъществя от десетина метра. Скоро по-късно обаче Йорданов още веднъж възвърне преднината на Арда. Той получи пас от Иван Коконов и се освободи от бранител, с цел да осъществя за 3:1.

В 71-ата минута Йорданов оформи хеттрик с красиво попадение, а интригата в срещата дефинитивно завърши.