Андора регистрира очаквано поражение от Франция в среща от група

...

Група Н се завърза, три отбора с по 9 точки, не липсваха изненади

Андора записва предстоящо проваляне от Франция в среща от група " Н " на европейските квалификации.

Битката приключи с триумф с показателното за случилото се на терена 4:0 в интерес на " петлите ".

Точни в тяхна изгода бяха Мбапе, Бен Йедер, Товен и Зума.
 Снимка 428516
Източник:

Андора остава без точков актив, до момента в който Франция е с девет точки от четири срещи.
 Турция победи Франция с 2:0 в мач от квалификациите за Евро 2020
Турция тотално обезличи и подчини Франция

Каан Айхан и Дженгиз Юндер донесоха успеха на южната ни съседка в Коня

През първото полувреме в центъра на вниманието беше Килиан Мбапе, който се регистрира с гол и асистенция за отбора си, като всичко забавно в половината на скромните домакини минаваше през него.
 Снимка 428512
Източник:

Именно той даде заслужена преднина на състава си след 11 минути игра, възползвайки се от прецизен пас на Гризман.
 Снимка 428513
Източник:

След половин час игра Уисам Бен Йедер ознаменува цялостното си положително показване през сезона с попадение и за националния си тим. Той се разписа с прецизен изстрел, след асистенция на Товен.
 Снимка 428515
Източник:

Самият Товен също бе прецизен в продължението на първата част, а този път головият пас бе на сметката на Мбапе.

Курт Зума финален вкара за спечелилите след тъкмо час игра. След това французите фрапантно понижиха темпото и избраха да запазят силите на част от звездите си.
 Снимка 428517
Източник:

В другите срещи от групата не липсваше страст.

По-скоро ненадейно, с оглед успеха си над Франция в предходния кръг от конкуренцията, Турция отстъпи при визитата си на Исландия. Скандинавците се постановиха с 2:1, като и двете попадение за отбора вкара Сигурдсон. За гостите прецизен бе Дорукхан Токез.

Албания се оправи с госта си Молдова, като стигна до триумфа с 2:0, с попадения на Чикалеши и Рамадани.

Въпреки загубата си, турците остават с еднакъв актив с водача в групата Франция. Същото към този момент важи и за Исландия, а Албания е с 3 пункта по-малко, което прави групата повече от любопитна.

Ето и състава, с който международните първенци започнаха дуела : Лорис, Менди, Погба, Гризман, Мбапе, Коман, Зума, Дюбоа, Ленгле, Товен, Ндомбеле