Анастасия Кузмина от Словакия спечели преследването на 10 киломентра за

...

Анастасия Кузмина спечели преследването в Хохфилцен

Анастасия Кузмина от Словакия завоюва преследването на 10 киломентра за дами от Световната купа по биатлон в австрийския зимен център Хохфилцен.

Some Highlights of KUZMINA Winer today the #HOC17 IBU Women 10km Pursuit pic.twitter.com/RWEWAxK9hk
— IBU World Cup (@IBU_WC) 9 декември 2017 година
Кузмина измина трасето за 34.31.2 минути и пропусна единствено една цел в първата от четирите стрелби.
33-годишната словачка записа осма самостоятелна победа в кариерата си за Световната купа и първа от сезон 2013/2014.

Our winner interview with Anastasia Kuzmina - and her focus in the last two shootings helped get the win. #HOC17 pic.twitter.com/PYhUG6bcFb
Втора на 10.2 секунди финишира Кайса Мекерейнен (Финландия), която направи две неточности в стрелбата.
Победителката във вчерашния спринт Даря Домрачова (Беларус) остана трета на 11.8 секунди с един пропуск.

В класирането за Световната купа след пет старта отпред излезе Кайса Мекерейнен със 196 точки, следвана от Марте Олсбу (Норвегия) със 183 точки и Синьове Солемдал (Норвегия) със 179 точки.
Жюстин Бреза (Франция) финишира 35-а с шест пропуснати цели и пасив от 3:26.8 минути и отстъпи
лидерската позиция в генералното нареждане.

Your #HOC17 women's pursuit top 3:
Anastasia Kuzmina
@kmakarainen
@DaryaDomracheva pic.twitter.com/leiONyjlix
В преследването през днешния ден нямаше българско присъединяване.

Световната купа по биатлон в Хохфилцен продължава на следващия ден с щафетите 4 по 7.5 км за мъже и 4 по 6 км за дами.