Амиен постигна много важна победа с 1:0 над Каен в

...

Амиен взе дербито на дъното

Амиен реализира доста значима победа с 1:0 над Каен в конфликта на дъното от 24-ия кръг на френската Лига 1. Гол на Муса Конате в 64-ата минути донесе трите точки на домакините и те към този момент са отвън рисковата зона за сметка на днешния си противник, който остана на 18-о място в класирането.

Двубоят беше равносилен и без доста голови положения, само че Амиен дочака своя късмет. Той пристигна в средата на втората част, когато Саман Годос центрира отляво, а Конате с глава заби четвъртия си гол през сезона.

Ouiiiiiii! pic.twitter.com/0Ir77cTTlD
— Amiens SC (@AmiensSC) 9 февруари 2019 година
В оставащото време до края гостите се пробваха да стигнат най-малко до равенството, само че се видя, че им липсва капацитет в нападателен проект.

В идващия кръг Амиен ще гостува на Олимпик Марсилия, а Каен ще е хазаин на Страсбург.