Америка се размина на косъм от исторически ден за колежанския

...

Хаос в NCAA след Съботата на изненадите

Америка се размина на косъм от исторически ден за колежанския футбол. Десет минути не стигнаха за първи път от 1966 година насам първите три тима в ранглистата до един да изгубят. Денят потегли с първото за сезона проваляне на Джорджия. Шампионите в Източната дивизия на конференция Югоизточна бяха размазани с 40:17 при гостуването си на Оубърн. „ Булдозите “ откриха резултата, след което позволиха 30 безответни точки и се подготвиха за пропадането си в класацията. Куотърбекът на Оубърн Джарет Стидъм подаде три тъчдауна, добави един по земя, а Даниел Карлсън означи фийлдголове от 54, 37, 30 и 37 ярда.

Победата на „ тигрите “ подсигурява директен мача за купата в Западната дивизия с Алабама на 25 ноември. Водачите в листата на Асошиейтед прес се измъкнаха по терлици при гостуването на Мисисипи стейт. Десет минути преди края вицешампионите изоставаха със седем точки, само че Деймиън Харис и Девонте Смит означиха 14 безответни за успеха с 31:24 .

Освен Алабама още три тима в Първа дивизия не престават без загуба. Маями (9-0) възкресиха ганстерските си години (б.а. – „ ураганите “ бяха разследвани от ФБР и осъдени през 2013-а с лишаване на стипендии поради връзки с лица от подземния свят), осъществявайки същински пъкъл първо в съблекалнята, а по-късно и на терена за Нотр дейм за триумфа с 41:8 .

Уисконсин (10-0) разрешиха на Айова 66 ярда в нахлуване при успеха с 38:14 , класирала „ язовците “ на край в Биг загар. А Централна Флорида записаха деветата си поредна победа през 2017-а с рутинното 49:24 против Кънектикът.