Александър Везенков се контузи при загубата на неговия Олимпиакос от

...

`Везенков се контузи при загубата от Панатинайкос

Александър Везенков се контузи при загубата на неговия Олимпиакос от Панатинайкос с 65:67 (13:25, 22:8, 15:18, 15:16)  точки като посетител в Атина във втората среща от финалния плейоф за купата в гръцкото баскетболно състезание за мъже.

Везенков нарани десния си крайник след битка за топката две минути и половина преди края на третата четвърт на дуела, когато бе фаулиран. Той напусна терена благодарение на съотборниците си и повече не се появи в игра.

За 21 минути българинът се регистрира с 6 точки, 4 битки и 1 открадната топка.

С триумфа си Панатинайкос изравни резултата във финалния плейоф на 1:1 победи, прекъсна отрицателната си от 14 следващи загуби против Олимпиакос и нанесе първа загуба на противника за сезона.

Олимпиакос ще продължи отбраната на купата си в неделя, 11-и юни, когато ще бъде хазаин на третия мач, а четвъртият ще се организира на 15-и юни в залата на Панатинайкос.

Играе се до три триумфа от пет вероятни срещи.
Източник: front.bg