Александър Везенков реализира 5 точки, но Олимпиакос допусна сериозен срив

...

Везенков с 5 точки при срив на Олимпиакос

Александър Везенков осъществя 5 точки, само че Олимпиакос позволи сериозен срив и загуби от Цървена звезда с 81:88 в Белград в мач от Евролигата, написа gol.bg.

Гръцкият отбор водеше с 48:36 на почивката, само че след нея тотално се провали, като още в края на третата четвърт се стигна до тъждество при 61:61.

Лоренцо Браун поведе домакините със своите 34 точки и в последната четвърт Звезда стигна до триумфа, откакто отборът осъществя 12 тройки от 22 опита.

Василис Спанулис разочарова за гръцкия отбор единствено с 4 точки при пукотевица от игра 2 от 9, а и Костас Папаниколау не бе на равнище. Везенков игра малко повече от 12 минути, като добави 1 битка, 1 асистенция, 2 откраднати топки, само че направи и 3 нарушавания.

Иначе в повтаряне на финала от пролетта ЦСКА Москва надделя Анадолу Ефес в Истанбул с 81:80. Майк Джеймс наниза 28 точки, като бе 10 от 12 при стрелбата си от игра. Той означи и победния панер 17 секунди до сирената, до момента в който Шейн Ларкин пропусна при последния си  опит.

Така съветският отбор усъвършенства актива си до 10-5, до момента в който Анадолу загуби първото си място, като към този момент е с идентични индикатори с Реал Мадрид при 12-3.

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието последните вести - такива, каквито са, от Света, България и Варна!

Изпращайте вашите фотоси на [email protected] когато и да е на дежурния редактор!