Александър Сорлот даде начало на головия трилър в Каталуня с

...

Сосиедад измъкна трите точки от Жирона след голов трилър

Александър Сорлот даде начало на головия трилър в Каталуня с попадението си във вратата на домакините в осмата минута. " Червено-белите " изравниха посредством Родриго Рикелме тъкмо четвърт час по-късно, а Арнау Мартинес даде преднина за Жирона в 27-ата минута.

Норвежецът Сорлот възвърне равенството три минути преди приключване на постоянното време на първата част.

Валентин Кастеянос още веднъж изведе каталунците напред с попадението си в 48-ата минута, само че Брайс Мендес изравни в 66-ата. Само пет минути по-късно гостите още веднъж поведоха посредством Мартин Субименди, а Такефуза Кубо оформи крайното 5:3 пет минути преди края на постоянното време на срещата.

Успехът е първи за Реал Сосиедад в Жирона след далечната 1942 година. Баските са на шесто място в Ли Бига с 13 точки, до момента в който каталунците са на 13-та позиция със 7 пункта.

По-късно довечера първенецът Реал Мадрид посреща Осасуна.