Аланияспор разгроми с 4:0 Анталияспор и с общ резултат 5:0

...

Бивша звезда на Нюкасъл прати Аланияспор на исторически финал

Аланияспор разгроми с 4:0 Анталияспор и с общ резултат 5:0 за първи път в историята си се класира за финала в шампионата за Купата на Турция. Папис Сисе беше огромният воин за домакините. Сенегалецът заби хеттрик, а едно попадение вкара Кейхун Гюлселам.

При 0:0 Сисе едвам не се сби със собствен съотборник, който не му подаде. В 15-ата минута някогашният нападател на Нюкасъл откри резултата след малко безредие и прецизен удар в долния ляв ъгъл на вратата. Десет минути по-късно Гюлселам засече с глава центриране от корнер и удвои задатъка на Аланияспор.

В самото начало на втората част Сисе се разписа за 3:0 след асистенция на предишния през Рома Салих Учан, а още веднъж звездата на домакините беше прецизен в 49-ата минута, изпреварвайки стража на Анталияспор.

Другият финалист в шампионата е Трабзонспор, който отстрани Фенербхче.